Elektronizácia verejnej správy a rozvoj elektronických služieb Rozvoj pamätových a fondových inštitúcií a obnova ich národnej infraštruktúry Zvýšenie prístupnosti k širokopásmovému internetu
Publikované 07.05.2014

ROAD SHOW pokračuje dnes v Banskej Bystrici


Pred týždňom sa začali oslavy 10.výročia vstupu Slovenska do Európskej únie na Hlavnom námestí v Bratislave. Dnes sa oslavy presunuli do Banskej Bystrice na námestie SNP. V rámci bohatého programu sa so svojimi úspechmi mohol pochváliť aj OPIS.
 
Atrakcie  a zaujímavosti v prezentačnom stane OPISu si prišli pozrieť najmä mladí Banskobystričania -  z jednotlivých projektov ich zaujali najmä informácie o tzv. eID kartách, teda elektronických občianskych preukazoch,  ako aj o prihlasovaní sa, resp. o aktivácii elektronických schránok. Ako v Bratislave, tak aj v Banskej Bystrici sa  návštevníci osláv  najčastejšie pristavovali pri inteligentnom  policajnom vozidle vybavenom najnovšími technológiami financovanými z OPISU, ktoré predviedli príslušníci Policajného zboru SR. Zatiaľ je takýchto vozidiel v teréne 30, po skončení projektu Elektronické služby národnej evidencie vozidiel, bude môcť polícia využívať až 780 inteligentných áut. O úspešnosti tohto projektu  svedčí  ocenenie  ITAPA Distinction Awards v kategórii New Services na minuloročnom medzinárodnom kongrese  ITAPA.
 
 
Road Show sa v Banskej Bystrici končí dnes o 22.00, prezentačný stánok OPISu sa zatvára o 18. hodine. V piatok, 9.5.2014 od 10. 00 pokračujú oslavy  v Košiciach, pri Dolnej Bráne.
 
OPIS
ÚRAD VLÁDY SRFotogaléria