Elektronizácia verejnej správy a rozvoj elektronických služieb Rozvoj pamätových a fondových inštitúcií a obnova ich národnej infraštruktúry Zvýšenie prístupnosti k širokopásmovému internetu
Publikované 28.10.2015

Digiškola dáva študentom rovnaké šance na trhu práce


Už druhý školský rok využívajú žiaci a študenti 5680 základných a stredných škôl na Slovensku interaktívne sety a 20.000 tabletov. Získali ich vďaka Národnému projektu Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva, známeho ako Digiškola. Projekt dnes vyvrcholil v Strednej priemyselnej škole v Dubnici nad Váhom aj za účasti predsedu Národnej rady SR Petra Pellegriniho, ktorý bol v čase jeho vzniku ministrom školstva a stál pri zrode myšlienky Digiškoly.

"Pred dvomi rokmi sme si uvedomili, že digitálne zručnosti sú dnes nevyhnutné pre našu mládež a bez toho je ťažko uplatniteľná na trhu. Projekt umožňuje získať digitálne zručnosti pre všetkých študentov bez ohľadu na to, z akej sociálnej vrstvy pochádzajú. Po skončení školy tak majú rovnaké šance na trhu práce," skonštatoval predseda parlamentu s tým, že súčasťou projektu sú aj školenia pedagógov.
Napriek jeho obave, či si pedagógovia trúfnu na modernú techniku, už prvá fáza Digiškoly priniesla taký záujem, že dopyt ďaleko prekročil možnosti prvej tranže tabletov a digitálnej techniky. "Budem preto veľmi rád, ak budeme môcť v najbližšom období pripraviť druhú a tretiu etapu projektu. Bol by som rád, keby takáto technika bola vo všetkých školách a aby slúžila čo najväčšiemu počtu študentov," zdôraznil Pellegrini s tým, že súčasťou projektu nie je len digitálna technika, ale vzniká aj množstvo digitálneho obsahu – nový materiál, prostredníctvom ktorého učitelia vyučujú pútavejšie a dynamickejšie.


.