Elektronizácia verejnej správy a rozvoj elektronických služieb Rozvoj pamätových a fondových inštitúcií a obnova ich národnej infraštruktúry Zvýšenie prístupnosti k širokopásmovému internetu
Publikované 07.06.2016

Jarná ITAPA bude najmä o digitalizácii Európy a Slovenska


(TASR) - Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ nastupuje v čase prijímania kľúčových rozhodnutí, ktoré budú mať dosah na vývoj elektronického obchodu a celého digitálneho priestoru v Európe. Slovensko pritom zohrá aktívnu úlohu v ich akcelerovaní, keďže EK plánuje všetky návrhy Jednotného digitálneho trhu sfinalizovať práve v čase slovenského predsedníctva.
      O tom, či bude alebo nebude Európa regulovať digitálne platformy, či sa bude dať cez internet objednávať čokoľvek odkiaľkoľvek, za rovnakých podmienok aj na Slovensko budú diskutovať odborníci na jarnom kongrese ITAPA, ktorý sa bude konať v Bratislave 9. júna.
      Organizátori očakávajú účasť významných aktérov v oblasti informačných technológií a digitalizácie, ako napríklad najvyššieho vládneho predstaviteľa zodpovedného za informatizáciu Petra Pellegriniho, podpredsedu EK pre Jednotný digitálny trh Andrusa Ansipa, bývalého dlhoročného estónskeho premiéra a množstvo ďalších.