Elektronizácia verejnej správy a rozvoj elektronických služieb Rozvoj pamätových a fondových inštitúcií a obnova ich národnej infraštruktúry Zvýšenie prístupnosti k širokopásmovému internetu
Publikované 11.06.2015

Spúšťame nový Web umenia


webumenia

Dnes sa uskutočnila  v priestoroch novootvorenej galerijnej kaviarne Berlinka v Esterházyho paláci  tlačová konferencia k spusteniu a neformálnemu predstaveniu nového Webu umenia.Tvorcovia z tímu lab.SNG predstavili možnosti, ktoré ponúka táto na Slovensku zatiaľ ojedinelá webstránka – komfortné vyhľadávanie viac ako 24.000 diel zo zbierok slovenských galérií, prezeranie digitálnych reprodukcií v detailoch, sťahovanie autorsky voľných diel v pôvodnej veľkosti alebo objednávanie tlačených reprodukcií.
Na prezentácii boli za SNG prítomní aj odborníci na digitalizáciu a tlač reprodukcií výtvarných diel, ktorí účastníkom predstavili „zákulisie“ digitalizácie.
Web umenia je on-line katalóg výtvarných diel zo zbierok slovenských galérií.
Nájdete tu základné informácie o dielach a ich autoroch, ale aj pôvodné články, videá a kolekcie. Údaje a digitálne reprodukcie sú preberané a pravidelne aktualizované zo systému CEDVU (Centrálna evidencia diel výtvarného umenia), kam ich vkladajú zamestnanci jednotlivých galérií.
Na webe umenia su zbierky z týchto galérií :
 
 Slovenská národná galéria
Oravská galéria Dolný Kubín
Galérie umenia Nové Zámky Ernesta Zmetáka
Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa
Galéria mesta Bratislavy
 
http://www.webumenia.sk
http://novy.webumenia.sk/katalog