Elektronizácia verejnej správy a rozvoj elektronických služieb Rozvoj pamätových a fondových inštitúcií a obnova ich národnej infraštruktúry Zvýšenie prístupnosti k širokopásmovému internetu
Publikované 14.06.2016

Digital Assembly 2016


V rámci predsedníctva SR v Rade EÚ počas druhého polroka 2016 organizuje Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu v spolupráci s Európskou komisiou konferenciu Digital Assembly 2016, ktorá sa uskutoční 28. a 29. septembra 2016 v Novej budove Slovenského národného divadla a v priľahlých kongresových priestoroch hotela Sheraton v Bratislave. Prvý deň konferencie bude vo večerných hodinách ukončený networkingovým gala večerom, ktorý sa bude konať v stane na námestí Eurovea.

Cieľom konferencie Digital Assembly 2016 je prezentácia a diskusia hlavných tém, rozvojových stratégií, regulačného rámca a implementačných opatrení v rámci politiky digitálnej spoločnosti a jednotného digitálneho trhu. Bude to skvelá príležitosť na diskusiu o európskej digitálnej politike.

Počas konferencie sa uskutoční 6 workshopov (seminárov), počas ktorých sa bude detailne hovoriť o minulých a budúcich návrhoch. Naším cieľom je zhromaždiť tvorcov tejto politiky, výskumníkov, mimovládne organizácie, podniky a mnoho ďalších odborníkov, ktorí by mohli prispieť rôznymi nápadmi a návrhmi o tom, ako urobiť Európu viac digitálnejšiu a lepšie prepojenú.